Üks pidevalt sajatav preester ei saa vaiki olla isegi Eesti riigipühade aegu – selle riigi pühade, mida ta pidevalt alavääristab oma rohketes propagandistlikes poliitjutlustes.
Võidupüha eel 22. juunil ilmus Objektiivis lugu „Veiko Vihuri: millal nad võtavad patriootidelt Eesti lipu?“ Tõenäoliselt peab ta ennastki patrioodiks – küsimus ainult selles, mis riigi omaks. Ta muretseb ühtäkki südant sinimustvalge lipu pärast ja kirjutab: „Eesti kolmevärviline lipp on tegelikult ainus sümbol, mis on meile veel jäänud. Oma riik on läinud ja iseseisvus on läinud. Ma arvan, et on aja küsimus, millal nad võtavad meilt ka lipu ja muudavad selle okupatsioonirežiimi väärtuste kandjaks.“
Esiteks on Vihuri Moskva genotsiidipatriarhaadi otsese võimu kaitsja ehk okupatsioonikiriku vaimne käsilane, kes üritab lõhestada eesti rahvakirikut ehk EELK-d, kus ise töötab.
Teiseks võttes eesti lipu kaitsja poosi, üritab Vihuri luua endale alibit. Sest alles hiljuti rääkis ta nii Uutes Uudistes kui ka Objektiivis sellest, kui kama tal on, mis värvi lipp Toompeal lehvib, ja pöördus eestlaste poole ettepanekuga, et kõik võtaksid sinimustvalged maha ja viiksid kuhugi kolikambrisse. Papp tegi seda Objektiivis lausa Eesti taasiseseisvumispäeval:
„Ausalt öeldes on minul kõike seda arvestades juba täiesti ükskõik, mis värvi lipp lehvib Pika Hermanni tornis. Tegelikult ei tohikski seal lehvida Eesti trikoloor, sest administratiivset üksust, mida Toompealt hallatakse, ei saagi enam nimetada Eesti riigiks… Praegu oleks õigem heisata seal Euroopa Liidu või mõne teise peremehe lipp. Eesti lipud aga viigem pööningule ootama paremaid aegu,“ lõpetas Vihuri oma „õnnitluse“.
Fantaasiavaene vaimulik lihtsalt viksis maha teise ehk „suurema“ VV kuulsa heietuse. Kui tal on „täiesti ükskõik, mis värvi lipp lehvib Pika Hermanni tornis“, siis mis kohas tal siis nõnda rängalt sügeleb, et ta tuleb muudkui selle liputeema juurde tagasi? Ükskõik tähendab ükskõik, ükskõikne olek ei eelda sellist kroonilist tigedust.
Äkki kõlas vastus paar päeva tagasi ühes eesti telekanalis näidatud krimiseriaali „Professor T“ järjekordses osas nimega „Mälu anatoomia“, kus kõlas üks üsna asjakohane fraas: „Palvetate põlvili, aga kuigi silmad vaatavad jumala poole, tüürivad mõtted saatana suunas.“
Vanasti usuti, et jaanide aeg on aasta ohtlikuim, kuna kurat püüab inimestele kurja teha ja nad eksiteele viia. Tundubki, et see kristlusele apelleeriv seltskond lehkab ise aina rohkem väävli järele.
Ivan Makarov
24. juuni 2026

